Wentylacja Łomianki

Wentylacja Łomianki

Prawidłowo działająca wentylacja odgrywa bardzo ważną rolę – niezależnie, czy chodzi o budynek mieszkalny czy obiekt przemysłowy. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i dochodzi do wniosku, że tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie jest już wystarczająca – szczególnie w nowo powstałych domach, które słyną ze szczelności. Jej nowoczesną alternatywą jest wentylacja mechaniczna. Dowiedz się, na czym polega oraz dlaczego warto w nią zainwestować.

Wentylacja Łomianki – na czym polega?

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna często nie zapewnia domownikom odpowiedniego komfortu oraz przyczynia się do niepotrzebnych strat ciepła. Jej największą wadą jest to, że wymiana powietrzu we wnętrzu bywa nieprzewidywalna i następuje pod wpływem różnic temperatury i ciśnienia. W przeciwieństwie do niej, wentylacja mechaniczna zapewnia użytkownikom pełną kontrolę. Nie zależy od warunków atmosferycznych na zewnątrz i można nią dowolnie sterować. Przekłada się to na większą skuteczność i wydajność. Wbrew pozorom, jej zasady działania wcale nie są skomplikowane. Jest to system, w którym wymiana powietrza następuje za pomocą specjalnych wentylatorów – dobiera się je do wielkości pomieszczeń oraz indywidualnych potrzeb domowników. Instalacja tego systemu jest bardzo prosta i nie wymaga budowania kanałów. W każdym momencie można zwiększyć lub zmniejszyć przepływ powietrza. Dzięki wentylacji mechanicznej nie trzeba otwierać okien i robić przeciągów – wszystko odbywa się w sposób bezobsługowy.

Wentylacja Łomianki – dlaczego warto?

Główną zaletą wentylacji mechanicznej jest stały dostęp do świeżego powietrza. System można wyposażyć w dowolnej klasy filtry, dzięki czemu powietrze będzie pozbawione kurzu, roztoczy, smogu czy innych zanieczyszczeń. Przyczynia się to do lepszego zdrowia i samopoczucia domowników. W dodatku system ten pozwala utrzymać optymalny poziom wilgotności w domu, co minimalizuje ryzyko zaparowania okien i rozwoju grzybów czy pleśni. Chciałbyś osobiście przekonać się o korzyściach, jakie wynikają z tego rozwiązania? Zapraszamy Cię do kontaktu, a chętnie zajmiemy się montażem, a następnie serwisowaniem systemu wentylacji w Twoim domu!

Działamy na terenie całej Polski, w szczególności w miejscowościach:

Warszawa Bielany
Warszawa Żoliborz
Warszawa Bemowo
Warszawa Wola
Warszawa Śródmieście
Warszawa Ochota
Warszawa Centrum
Warszawa Włochy
Warszawa Mokotów
Warszawa Ursynów
Warszawa Wilanów
Warszawa Wawer
Rembertów
Wesoła
Warszawa Praga Południe
Warszawa Praga Północ
Warszawa Targówek
Warszawa Białołęka
Otwock
Piaseczno
Pruszków
Grodzisk Mazowiecki
Łomianki
Nowy Dwór Mazowiecki
Legionowo
Wołomin
Żyrardów
Marki
Ząbki

Zobacz również naszą ofertę na rekuperację oraz pompy ciepła!