Rekuperacja

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania pozwalające na odzyskiwanie ciepła wykorzystywanego do ogrzewania pomieszczeń – z rekuperacją na czele. Nie bez znaczenia jest coraz większa świadomość ekologiczna, skłaniająca nas do oszczędniejszego obchodzenia się z zasobami naturalnymi naszej planety, ale w ostatnich latach coraz bardziej dają się nam we znaki rosnące ceny nośników energii – węgla, gazu czy energii elektrycznej. Właśnie w tym miejscu swoje zalety wykazuje rekuperacja, pozwalająca na skuteczne odzyskiwanie większości energii wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczenia bez rezygnowania ze sprawnej wentylacji i oddychania świeżym powietrzem.

Rekuperacja Warszawa – nowoczesne rozwiązania w zasięgu ręki

Jeszcze do niedawna inwestycja w systemy rekuperacji ciepła jawiły się jako fanaberia dla bogatych – przecież można było tanio ogrzać mieszkanie i od czasu do czasu zdecydować się na jego wietrzenie. Jednak wraz z rozwojem rekuperatorów ich ceny stały się coraz bardziej przystępne, a koszty ogrzewania skokowo wzrosły. Dlatego dzisiaj rekuperacja ciepła to jeden z najbardziej sensownych sposobów na oszczędzanie na energii – potrafią odzyskiwać do nawet 92% energii, która normalnie byłaby tracona podczas wentylacji. Przekłada się to na niższe rachunki, ale również na wyższą jakość powietrza, którym oddychają domownicy. Warto bowiem wspomnieć, że rekuperacja zapewnia ciągłą wymianę powietrza – dzięki czemu stale jest ono świeże i niezbyt wilgotne, co z kolei pozwala zlikwidować problem z grzybem i pleśnią.

Rekuperacja Warszawa – z nami profesjonalnie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rekuperacji ciepła i możliwych korzyści w Twoim przypadku albo po prostu chcesz zainstalować rekuperator i zacząć oddychać lepszym powietrzem – zgłoś się do nas. Przeprowadzimy Cię przez cały proces, od zaprojektowania stosownego układu dla Ciebie, aż po jego instalację i serwisowanie. Zacznij oszczędzać na ogrzewaniu i pozwól sobie na oddychanie świeżym powietrzem – o każdej porze dnia i nocy!

Zobacz również naszą ofertę na wentylację oraz pompy ciepła!