Serwis klimatyzacji Łomianki

Serwis klimatyzacji Łomianki

Klimatyzacja w domu czy biurze oznacza nie tylko przyjemny chłód czy łatwe dogrzewanie pomieszczeń, ale również dodatkowe obowiązki związane z jej serwisowaniem. Na szczęście podejmując współpracę z SuperKlima, nie musisz zbytnio się tym przejmować – będziemy pilnować terminów i wykonamy profesjonalny serwis, ilekroć będzie trzeba.

Serwis klimatyzacji Łomianki – jak często trzeba zaglądać do klimy?

Klimatyzatory to dość delikatne urządzenia, które co prawda mogą bezproblemowo pracować przez długie lata, ale potrzebują odpowiedniego traktowania. Ważne jest między innymi regularne serwisowanie, połączone z czyszczeniem i dezynfekcją filtrów. Większość producentów i doświadczonych serwisantów zaleca wykonywanie tej czynności nie rzadziej niż co 6 miesięcy, co przekłada się na nasze warunki na przegląd przed sezonem letnim (kiedy intensywniej wykorzystujemy urządzenie) i po nim, kiedy jest oczyszczane i przygotowywane do okresu, kiedy będzie mniej wykorzystywane (wiele osób całkowicie nie używa klimatyzacji zimą). Oczywiście istnieją odstępstwa od tej reguły – np. jeśli korzystasz z klimatyzatora w miejscach o wysokiej wilgotności, narażonych na ekstremalne temperatury czy zapachy (restauracje, smażalnie, sklepy rybne czy mięsne) – wówczas zalecane są zdecydowanie częstsze przeglądy.

Co obejmuje serwis klimatyzacji Łomianki?

Co obejmuje standardowy przegląd? Ważnym elementem jest dokładne wyczyszczenie wszystkich filtrów, parownika, skraplacza czy ociekacza, czyli miejsc szczególnie narażonych na namnażanie się szkodliwych dla naszego zdrowia grzybów i pleśni. W większości przypadków gruntowne czyszczenie co 6 miesięcy powinno wystarczyć do zapewnienia higienicznych warunków. Ponadto podczas serwisu gruntownie przegląda się całe urządzenie pod kątem mniejszych i większych uszkodzeń, które potencjalnie mogą prowadzić do poważniejszych awarii oraz kontroluje się poziom czynnika chłodniczego. Tak przygotowany klimatyzator gotowy jest na kolejne długie miesiące bezproblemowej pracy!

Działamy na terenie całej Polski, w szczególności w miejscowościach:
Bemowo
Białołęka
Bielany
Centrum
Grodzisk Mazowiecki
Legionowo
Łomianki
Marki
Mokotów
Nowy Dwór Mazowiecki
Ochota
Otwock
Piaseczno
Praga Południe
Praga Północ
Pruszków
Rembertów
Śródmieście
Targówek
Ursynów
Warszawa
Wawer
Wesoła
Wilanów
Włochy
Wola
Wołomin
Ząbki
Żoliborz
Żyrardów

Nie tylko serwisujemy klimatyzację, oferujemy również kompleksową usługę montażu klimatyzacji Warszawa Łomianki